ثبت شرکت حمل و نقل

ثبت شرکت حمل و نقل

برای ثبت شرکت های حمل و نقل نیاز به دریافت مشاوره تخصصی در این زمینه خواهید داشت .

حمل و نقل یکی از قطب های اصلی تجارت است که میتواند تاثیرات به سزایی در در امد کلی شرکت ها داشته باشید و طبیعی است که بدون آن تجارت ممکن نخواهد بود . حمل و نقل از راه خشکی و دریا از زمان قدیم معمول بوده و با گذشت زمان تکامل یافته تا به امروز رسیده است.

در تمامی کشورهای صنعتی موضوع حمل و نقل از مسائل بسیار مهم می باشد و حمل و نقل عامل وابسته ای به تجارت است ؛زیرا برای تجارت کالا تنها وسیله ارسال و دریافت است و در امر سیاحت نیز نقش عمده دارد. بسیاری از شرکت های حمل و نقل با قرار داد های بزرگی که با سایر شرکت ها دارند می توانند در آمد های کلانی را داشته باشند ،به همین دلیل شرکت های بزرگ کشتیرانی،راه آهن،هواپیمایی،اتوبوسرانی،تراموا و غیره تشکیل شده که مخصوصاَ دخالت زیادی در زندگی روزمره انسان دارند و قاعدتاَ باید تحت نظم معینی درآیند.

طبق قانون تجارت کلیه شرکت هایی که در زمینه حمل و نقل داخلی و یا بین المللی فعالیت دارند به ثبت رسمی در سازمان ثبت شرکت ها برسند . « یک شخصیت حقوقی که به منظور تصدی عملیات حمل و نقل بین المللی کالا شامل فعالیت های فورواردی،کریری و یا تواماَ تشکیل خواهد شد. شرکت های حمل و نقل جزء شرکت های تعاونی توزیع محسوب شده و جهت تاسیس شرکت نیازمند حداقل ۷ نفر عضو می باشند».

طبق قانون برای انجام کلیه امور تجاری حمل و نقل ، و هر گونه عملیات حمل و نقل بین المللی کالا بوسیله بخش دولتی،تعاونی و خصوصی دریافت مجوز های لازم برای حمل و نقل لازم بوده و پروانه فعالیت از سازمان حمل و نقل و پایانه های کشور یک امر ضروری است.

همانطور که بیان شد طبق ماده ۱۱ آیین نامه، درخواست تاسیس شرکت باید به صورت مستقیم به واحد ذی ربط سازمان ارسال و با توجه به مقتضیات اجتماعی،اقتصادی و سایر عوامل من جمله کفایت یا عدم کفایت تعداد شرکت های موجود به تقاضاهای واصله رسیدگی و در صورت ضرورت از طریق انجام آزمون تخصصی از متقاضیان نسبت به قبول یا رد درخواست تاسیس شرکت های جدید اقدام نماید.

   اشخاصی می توانند در آزمون تخصصی شرکت نمایند که دارای شرایط ذیل باشند:

الف-تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران

ب-متدین به یکی از ادیان رسمی کشور

ج-عدم سوء پیشینه موثر کیفری که موجب محرومیت از حقوق اجتماعی گردد.

د-عدم اعتیاد به مواد مخدر

ه-انجام خدمت سربازی یا معافیت دائم از آن

ن-داشتن حداقل ۲۵ سال سن

و-داشتن حداقل دیپلم کامل متوسطه

ح-داشتن سابقه کار مفید اجرایی در امر حمل و نقل بین الملل به شرح ذیل:

دیپلم ۸ سال-فوق دیپلم ۶ سال-لیسانس ۴ سال-فوق لیسانس ۳ سال-دکترا ۲ سال

نکته:در مورد افرادی که دارای مدرک دانشگاهی در زمینه حمل و نقل می باشند دو سال از سابقه تعیین شده در رده مدرک تحصیلی وی کسر می شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر برای ثبت شرکت حمل و نقل و ثبت شرکت در کرج می توانید به موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر مراجعه نمایید.

با تشکر مدیریت سایت موسسه حقوقی و ثبتی تکسفیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *