تعریف شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص به شرکتی گفته میشود که سهام آن قابل انتقال در بورس اوراق بهادار نمی باشد ولی توسط مردم به سادگی قابل معامله است.

هنگام تشکیل شرکت سهامی خاص باید تمام سرمایه آن در موقع تاسیس شرکت به وسیله موسسان تامین شود و قسمتی از سرمایه در بانک سپرده گذاری شده باشد.

در شرکت سهامی خاص مسوولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی آنها است وتعداد سهامداران از سه نفر نباید کمتر باشد.در شرکت سهامی خاص عنوان شرکت سهامی باید قبل از نام شرکت یا بعد از ان بدون فاصله با نام شرکت به طور خوانا قیدشود.

در شرکت سهامی خاص مانند شرکت با مسئولیت محدود بر خلاف شرکت تضامنی مسئولیت هرکدام از سهامداران در مورد بدهی ها و قروض شرکت محدود به مبلغ سرمایه گذاری در شرکت سهامی است و در صورت عدم کفایت سهامداران مجبور نیستند اموال شخصی خود را در این راه مصرف نمایند.در ایران اسلامی تفاوتی که شرکت سهامی با شرکت با مسئولیت محدود در این است که شرکت با حداقل سه نفر سهامدار تشکیل می شود و سهام بدون نیاز به ثبت در دفتر اسناد رسمی قابل نقل و انتقال خواهد بود و در شرکت با مسئولیت محدود سرمایه به صورت اعلامی می باشد و هرچقدر اعلام شود احتیاجی به واریز حساب ندارد ولی در شرکت سهامی خاص باید۳۵% مبلغ اعلامی بصورت نقدی به حساب شرکت واریز شود و ۶۵%ما بقی تعهد گردد که ظرف ۵ سال تادیه گردد.

شرکت سهامی خاص از حداقل سه نفر سهامدار و دو نفر بازرس که یکی بازرس و دیگری بازرس علی البدل است تشکیل میشود.در شرکت سهامی خاص اعضای هیئت مدیره باید حداقل از ۲ نفر تشکیل گردد و اعضای هیئت مدیره باید حداقل دارنده ی یک سهم باشند.سهام باید بی نام یا بانام ویا ترکیبی از با نام و بی نام تقسیم گردد.

سهامداران در زمان تاسیس شرکت باید .۳۵% سرمایه شرکت را به حساب شرکت در شرف تاسیس که نزد یکی از بانک های کشور افتتاح حساب مینمایند واریز نمایند.

موسسه حقوقی تک سفیر با بیش از ده سال سابقه در امور ثبتی شرکت ها توسط کادری مجرب در کمترین زمان ممکن،بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت بصورت تمام وقت آماده ارائه خدمات در خصوص ثبت شرکت و اعمال تغییرات انواع شرکت ها و موسسات می باشد.

جهت ارتباط با مسئول بخش مربوطه با شماره ۰۹۱۲۵۹۳۴۷۲۴ تماس حاصل فرمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *