تعریف ثبت شرکت

اشخاص حقیقی و حقوقی به منظور رسیدن به سود و منفعت می توانند تواناییهای خود را اعم از سرمایه-تخصص و ارتباطات در کنار یکدیگر قرار دهند که مجموع این تواناییها در کنار هم باید تحت قاعده خاص با عقد قراردادی مابین این افراد صورت پذیرد وشرکتها نوع خاصی از این قراردادها هستند که هرکدام از انواع شرکتها شامل (شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی خاص، شرکت سهامی عام، شرکت تضامنی…) چهارچوب و تعریف خاصی از ارتباطات مابین شرکاء و سهامداران و همچنین مابین شرکا و اشخاص ثالث را بیان میکند.

گروهی یک کار تجاری و یا غیر انتفاعی را به صورت مشترک انجام می دهند.آنها درآغاز باید شرکت را با اعلام سهام و وظایف به ثبت برسانند سپس با گرفتن مجوز برای فعالیت از سازمان مربوطه کار تجاری و یا غیر تجاری خود را شروع میکنند.

در تعریف دیگر ثبت شرکت می توانیم بگوییم قرار دادی است که اشخاص حقوقی و یا حقیقی به توافق می رسند تا در یک چارچوب خاص عمل کنند .این افراد طبق این امضا موظف میشوند محصولاتی را تولید کنند و سودی را که بدست می اورند را بین خود تقسیم می کنند.

مراحل ثبت شرکت ها طبق رابطه بین شرکا مختلف است.بعد از تاسیس شرکت مرحله بعدی که یکی از مراحل مهم است ثبت برند می باشد.ثبت شرکت یکی از قدرتمند ترین ابزارهایی است که جز تجهیزات بازاریابی محسوب می شود.

شرکت تجاری:نوعی از شرکت عقدی است که به موجب قوانین تجارت ایجاد میگردد و یا تاسیس حقوقی که در آن چند شخص حقیقی یا حقوقی سرمایه خود را در میان می گذارند تا پس از انجام عملیاتی از منافع آن متمتع شوند این نوع شرکت را شرکت تجاری میگویند.

مووسسات غیر تجاری: اشخاص حقوقی هستند که در کارهای خدماتی مشغول به کار هستند و بر عکس شرکت ها جنبه تجارتی ندارند.

هولدینگ تکسفیر با بیش ده سال سابقه در امور ثبتی شرکت ها توسط کادری مجرب در کمترین زمان ممکن ثبت انواع شرکت ها را انجام می دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *