استعلام شرکتهای ثبت شده

در حال حاضر مهم ترین منبع قابل قبول برای همه اشخاص ، ارگانها ، سازمانهای دولتی و خصوصی سامانه استعلام اشخاص حقوقی کشور (http://www.ilenc.ir/ ) است و تنها شرکتهایی معتبر می باشند که نام آنها در این سامانه موجود باشد ،در این سامانه داشتن یکی از ۳ مورد زیر برای استعلام شرکت مورد نیاز و ضروری است:


 

  • نام شرکت
  • شماره ثبت شرکت
  • شناسه ملی شرکت

یکی دیگر از راه های گرفتن استعلام اداره ثبت شرکتها میباشد.به این صورت که باید به سامانه اینترنتی این اداره مراجعه نمود، و از مراجعه حضوری پرهیز نمود زیرا از پاسخ به هرگونه مراجعه حضوری به این اداره خودداری می گردد.

از دیگر راه های گرفتن استعلام : در صورتی که از یک شرکت علاوه بر اطلاعاتی که در ابتدای کلام بیان شد اطلاعات بیشتری از جمله میزان سرمایه شرکت، نام اعضای هیئت مدیره و سهامداران و غیره را که نیاز دارید می توان از سایت روزنامه رسمی کمک گرفت.

بسیاری از شرکت های غیر مجاز به دلیل عدم وجود شماره ثبت غیر مجاز هستند و البته به راحتی به شما اجازه ثبت یک شرکت را نخواهند داد ، میتوان در این صورت از مشاوره حقوقی ثبت شرکت یا وکیل متخصص به این کار استفاده کرد.

برای اشخاص حقیقی شناسنامه ، کارت ملی و برای اشخاص حقوقی برگه ای که از سامانه استعلام اشخاص حقوقی صادر می گردد نشان دهنده مشخصات کلی اشخاص می باشد.

برای استعلام ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری در سراسر کشور میتوانید از مشاوره کارشناسان موسسه حقوقی تکسفیر در کوتاه ترین زمان ممکن بهره مند شوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *